Over Going Global
Over Going Global
Edukans Going Global verbindt al 13 jaar scholen in Nederland met scholen in ontwikkelingslanden. Niet de 'professional' is in dit project de deskundige, maar een leerling zélf! Door peer-to-peer onderwijs wordt de armoedeproblematiek op indringende wijze de school in gebracht.
Ieder jaar staat een ontwikkelingsland centraal als actieland. Voor het jaar 2010-2011 zijn dat Peru en Ethiopië. Voor schooljaar 2011-2012 is dat Oeganda. Edukans Going Global heeft drie bouwstenen: bewustwording, uitwisseling en actie. Deelnemende scholen kunnen zelf bepalen hoe ze deze bouwstenen gebruiken.
In de voorjaarsvakantie gaat een groep Nederlandse leerlingen als verslaggever een week naar een ontwikkelingsland. Iedere leerling vertegenwoordigt een deelnemende school. Ze ontmoeten leeftijdgenoten en verdiepen zich in een specifiek thema dat met onderwijs en ontwikkelingssamenwerking te maken heeft. Na de reis doen de scholieren met een hart en hoofd vol verhalen verslag van hun ervaringen. De leerling is ervaringsdeskundige en laat de medeleerlingen in actie komen… voor beter onderwijs in het actieland.
Informatieformulier
Wilt u zich na het lezen van de website aanmelden of wilt u meer weten over deelname aan Going Global? Vul dan het informatieformulier in en de consulent uit uw regio neemt vrijblijvend contact met u op.
Informatieformulier
Wilt u zich na het lezen van de website aanmelden of wilt u meer weten over deelname aan Going Global? Vul dan het informatieformulier in en de consulent uit uw regio neemt vrijblijvend contact met u op.
Klik hier voor het informatieformulier
Deelnemers voeren actie
Laatste nieuws
Prachtig verhaal van de Edukanjer
"Midden in de hectiek van Nairobi is dat zaadje, Edukans genaamd, geplant....
Wie is er Edukanjer?
''Er zijn zoveel goede doelen. De Edukans methode is onovertroffen".



