Handel en Marketing
Handel en Marketing
Toenemende bedrijvigheid geeft ondernemers nieuwe kansen. Bedrijfskundig en marketingtechnisch gezien, levert dit interessante vraagstukken op. Op het gebied van handel en marketing zijn de afgelopen jaren veel onderzoeken gedaan, die op dit moment resultaat opleveren.
Er is gestart met een globaal onderzoek, met vragen als: Wat zijn de handelsroutes, welke informatie hebben ondernemers nodig, wat zijn de eisen aan een product en wat zijn de gevaren voor ondernemers? Deze vragen en vragen op het gebied van microfinanciering zijn onderzocht om zo als basis te dienen voor vervolgonderzoek.
Microfinanciering
Omdat microfinanciering grote kansen biedt aan ontwikkelingslanden, is er doorgegaan met het onderzoek op dit gebied. Vele instanties zijn onder de loep genomen en vergeleken. Duidelijk werd dat een gebrek aan kennis op allerlei gebied een duidelijk probleem was. Om dit te verhelpen, is er een training ontwikkeld voor het bijhouden van de administratie. Momenteel zijn er plannen om ook een training te ontwikkelen voor het opstellen van een ondernemingsplan en trainingen op het gebied van bedrijfskunde en marketing. De reeds ontwikkelde training wordt continu verbeterd zodat deze perfect aansluit bij de behoeften van de ondernemers.
Meer onderzoek
Behalve microkredieten is er ook concreet onderzoek gedaan naar mogelijkheden voor ondernemers. Er is aandacht geschonken aan allerlei zelfstandigen: Boeren, kledingverkopers, bakkers etc. Hierbij zijn de volgende vragen onderzocht. Zijn er onbenutte kansen? Waar loopt men tegenaan? Hoe zijn de verkopen en zijn er verbetermogelijkheden? Bij boeren bleek samenwerking het sleutelwoord te zijn. Na een ‘try-out’ zal de samenwerking zich in de toekomst verder uit gaan breiden.
De resultaten in het kort:
- Een zeer praktische en aansprekende training ontwikkeld, die ondernemers in staat stelt verder te groeien.
- Een coöperatie van bakkers opgezet, waarin de onderhandelingspositie ten opzichte van de fabrieken wordt vergroot.
- Een duidelijke analyse over de koeien –en kippenmarkt in Kitui Town, waaruit blijkt dat samenwerking grote voordelen oplevert.
- Voorkomen dat een bakkerij failliet is gegaan door de (bedrijfskundige) processen te verbeteren.
Als jij over juiste vaardigheden beschikt om bij te dragen aan de ontwikkeling van een gebied, dan nodigen we je van harte uit te solliciteren.
Laatste nieuws
Maak kennis met scholenacties op de NOT 2009
Van 27 t/m 31 januari 2009 wordt in de Jaarbeurs in Utrecht de tweejaarlijkse Nationale...
Vraag nieuwe folder Ex-change nu aan
Wil jij graag op stage naar een ontwikkelingsland of ken je iemand die hier interesse in heeft?...


