Projecten

Straatkinderen toch naar school (ET0809H01)

11.05.09
Categorie: ethiopie

 

Dit is een Plusproject voor het PO uit het projectenboek 2011/2012

In de sloppenwijk Ketema, een wijk van Addis Abeba zijn enorm veel straatkinderen en de armoede is groot. Er komen steeds meer kinderen bij omdat ze van het platteland meegelokt worden naar de stad of omdat ze hun ouders kwijtraken door aids.

Deze kinderen zien geen kans om naar school te gaan. Ze moeten alles doen om te overleven of bijdragen aan het gezinsinkomen. De organisatie Maedot wil in 3 jaar tijd 1600 kinderen naar school helpen. Dat doen ze door de moeders of familieleden te helpen aan extra inkomen, zodat de kinderen vrij zijn om naar school te gaan. Maedot biedt gratis onderwijs, een maaltijd per leerling per dag, schoolboeken en schriften. In speciale klassen worden de kinderen op het niveau gebracht van leeftijdgenootjes op de officiële basisschool. Na een paar jaar kunnen ze daar dan alsnog aanhaken. Voor dit jaar is € 60.000,- toegezegd.

 Klik hier om de tekening apart de openen.

 

Let op: Dit project maakt deel uit van de actie SCOOLS. Hierbij krijgt u extra projectinformatie, foto's, nieuwsbrieven en actiemateriaal voor basisscholen. Voor meer informatie over SCOOLS, klik hier.

Wilt u weten met wie en hoe Edukans werkt in Ethiopië, klik hier