Projecten

Inheemse groepen krijgen extra steun voor gelijke kansen op onderwijs

10.10.11
Categorie: India

 

Dit project steunt Edukans van april 2011 tot juni 2012

In de staat Jharkhand wonen bijna 27 miljoen mensen, van wie ruim 77% op het platteland. Er zijn meer dan 32 verschillende inheemse groepen (tribalen en adivasi). Samen tellen zij 6,1 miljoen mensen. Van hen leeft 70% onder de armoedegrens. Jharkhand is één van de meest achtergebleven staten in India op het gebied van onderwijs. Slechts 60% van de mensen kan lezen en schrijven. Onder de tribale gemeenschappen is dat krap 28%. Daar kan zelfs maar 13% van de vrouwen lezen en schrijven. Het dropout cijfer in de staat is 47%. In een gemiddelde klas zitten 60 kinderen. Zo’n 42% van de leerkrachten is structureel afwezig. En 50% van de meisjes gaat nog altijd niet naar school.

De overheid in India en de overheid van de staat Jharkhand dragen de laatste jaren steeds meer bij aan het verbeteren van onderwijs voor inheemse groepen. In de afgelopen jaren heeft de staat in ieder dorp een school geopend om onderwijs voor iedereen, ook voor meisjes toegankelijk te maken. Probleem is dat de kwaliteit van het onderwijs zeer matig is, niet alle docenten hebben een diploma bijvoorbeeld. De faciliteiten zijn zeer gebrekkig, zoals de afwezigheid van water en meisjestoiletten. Tot slot zijn de ouders niet goed betrokken en niet altijd overtuigd van het belang van onderwijs, vooral bij meisjes.

Sinds 2009 loopt in de districten in Lohardaga, Latehar en Palamau een onderwijsprogramma uitgevoerd door het DAHAR-Cluster (7 NGO’s onder leiding van de lead-organisatie LGSS) om de kwaliteit van het onderwijs verbeteren, kinderen in de leeftijd 6-14 jaar  duurzaam op school te houden en jongeren in de leeftijd 15-18 jaar beroepsonderwijs te bieden. Resultaten die geboekt zijn oa: 1376 drop-outs (waarvan 666 meisjes) zijn weer teug op school, 323 jongeren hebben een beroepstraining gekregen, 139 Village Education Committees zijn opgericht en getraind, op 47 scholen gebruiken de leraren meer hulpmiddelen en betere lesmethodes, op 55 scholen is de houding van docenten tov tribale groepen en adivasi verbeterd, op 50 scholen zijn de faciliteiten verbeterd en op 18 scholen is de gemeenschap actief betrokken bij het onderwijs.

Het programma boekt goede (directe) resultaten maar de verduurzaming van de resultaten vraagt nog wel aandacht, daar is dit vervolgprogramma (2011-2013) volledig op gericht. In 2013 zijn de gemeenschappen in de 139 dorpen namelijk helemaal verantwoordelijk voor het uitvoeren van de projectactiviteiten.

Voor dit project is t/m juni 2012 € 55.000,- nodig.

Projectnummer IN1111H03: vermeld dit nummer bij het overmaken van uw gift.