Werkwijze in Malawi
Waar werkt Edukans in Malawi?
Edukans werkt in de drie regio’s van Malawi; noord, midden en zuid. Het is een landelijk onderwijsprogramma waarbij Edukans zo’n 3.100 scholen steunt.
Wat doet Edukans in Malawi?
‘Alle kinderen naar school’ daar doet Edukans alles aan in Malawi. Het programma richt zicht op het formele basisonderwijs, de scholen van de overheid, door middel van het ontwikkelen en uitvoeren van zgn. School Improvement Plans (SIPs). (Vraag Tjeerd). Edukans besteedt extra aandacht aan onderwijs voor meisjes. Met name de laatste tien tot twintig allerarmste kinderen die in de geïsoleerde delen van het platteland wonen en niet naar school gaan. Ook betrekt Edukans de lokale gemeenschappen bij de projecten.
Wat wil Edukans in Malawi bereiken?
- Het verbeteren van de toegankelijkheid en de kwaliteit van het basisonderwijs.: de scholen dienen goed bereikbaar per weg te zijn; de leerkrachten moeten zijn opgeleid en er komt goed lesmateriaal beschikbaar.
- Edukans streeft er met name naar dat meer meisjes naar het basisonderwijs gaan
- Twintig procent van de leerlingen die aan het basisonderwijs is begonnen, maakt de school af. Dit percentage moet stijgen.
Hoe werkt Edukans samen met de lokale bevolking?
De ontwikkeling van de schoolverbeterprogramma’s gebeurt in directe en nauwe samenwerking met de lokale schoolgemeenschappen , schoolinstanties, directies, teams, ouders en leerlingen en met de autoriteiten (overheid en traditionele leiders) De belangrijkste lokale partner is ACEM: Association of Christian Educators in Malawi.
ACEM is in 1994 opgericht door twee kerkelijke koepelorganisaties, de MCC: Malawi Council of Churches (prot.) en de ECM: Episcopal Conference of Malawi (rk) en is officieel geregistreerd als Non Goverment Organisation. Het belangrijkste doel van ACEM is het ondersteunen van de door de (lidkerken) opgerichte en beheerde scholen (ong. 3.000 basisscholen, ong. 300 middelbare scholen, twee lerarenopleidingen, 20 scholen voor speciaal onderwijs, zes vakopleidingen en een college of higher learning) – alles bij elkaar iets meer dan de helft van het totaal aantal scholen in Malawi. De overheid is nadrukkelijk verantwoordelijk voor het onderwijs zélf. ACEM heeft met het ministerie van onderwijs een Memorandum of Understanding gesloten. De organisatie is gesprekspartner voor de overheid en treedt op als pleitbezorger (lobby and advocacy), vooral voor de verbetering van de kwaliteit van het onderwijs (infrastructuur, inhoud, lerarenopleiding, school-management, etc.).
Laatste nieuws
Willem van Orange College fietst € 9.100,- bijeen voor Edukans
Vijftien leerlingen en vijf begeleiders van het Willem van Orange College uit Waalwijk hebben...
Kluwer verkoopt rechtenbundels voor straatkinderen in Oeganda
Uitgeverij Kluwer verkoopt de "Kluwer College
Bundel Wetteksten" tijdens de zomermaanden....




